z dnia 29 października 2009 r.
Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 5 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2001 r. Nr 142, poz. 1591 z późn. zm.) oraz art. 14 ust. 1 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. Nr 80, poz. 717 z późn. zm.) Rada Miejska w Mosinie uchwala, co następuje:
§ 1.
Przystępuje się do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów przy ulicy Strzeleckiej i Łaziennej w Mosinie, usytuowanych pomiędzy ulicą Strzelecką, ulicą Łazienną wraz z tymi ulicami, granicą działki o nr ewid. 2688/3, obręb Mosina oraz Kanałem Mosińskim.
§ 2.
1. Granice obszaru objętego projektem planu, przedstawione zostały na mapie ewidencyjnej w skali 1:5000, stanowiącej załącznik do niniejszej uchwały.
2. Przedmiotem opracowania planu, o którym mowa w § 1, jest ustalenie przeznaczenia terenów, w tym dla inwestycji celu publicznego oraz określenia sposobów ich zagospodarowania i zabudowy.
3. Zakres ustaleń planu obejmuje problematykę wskazaną w art. 15 ust. 2 i 3 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym.
§ 3.
Wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Gminy Mosina.
§ 4.
Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.
UZASADNIENIE
Celem podjęcia niniejszej uchwały jest opracowanie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów przy ulicy Strzeleckiej i Łaziennej w Mosinie, usytuowanych pomiędzy ulicą Strzelecką, ulicą Łazienną wraz z tymi ulicami, granicą działki o nr ewid. 2688/3, obręb Mosina oraz Kanałem Mosińskim.
Dla części przedmiotowego obszaru obowiązuje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego terenów budownictwa mieszkaniowego w Mosinie w rejonie ulic Strzeleckiej i Łaziennej, przyjęty uchwałą nr XLI/266/98 Rady Miejskiej w Mosinie z dnia 23 stycznia 1998 r. (Dz. Urz. Woj. Pozn. Nr 6, poz. 63).
Obszar objęty niniejszą uchwałą, usytuowany jest w centralnej części miasta Mosina. Jest to obszar częściowo zabudowany budynkami mieszkalnymi i usługowymi wraz z towarzyszącymi im budynkami gospodarczymi i garażowymi. Na tym obszarze występują również budynki związane z prowadzoną w przeszłości działalnością ogrodniczą. Zabudowa ukształtowała się wzdłuż istniejących ulic. Tyły działek, ze względu na wydłużony kształt i brak możliwości zapewnienia odpowiedniego dojazdu, pozostały w większości niezabudowane. Z powyższego zatem wynika, iż celem opracowania przedmiotowego planu miejscowego jest:
- uporządkowanie zabudowy istniejącej na tym obszarze;
- uporządkowanie istniejącego układu komunikacyjnego;
- wyznaczenie nowego układu komunikacyjnego umożliwiającego obsługę komunikacyjną działek i dalszą racjonalną urbanizację tego obszaru.